HAKKIMIZDA

Sanata karşı tutkumuz yıllar önce başladı. Yıllar süren sanat izleyiciliğimiz, modern sanatın sıkı bir takipçisi olmamıza ve keyifli bir şekilde yeni sanatçılar keşfetme isteğimize sebep oldu. Şehrimizde henüz istediğimiz sayıda ve standartlarda sanatla ilgili yatırımlar olmaması nedeniyle bilgi ve gözlem birikimimizi tutkumuz ile birleştirdik ve Kuzgun Art Space doğdu...
Merhaba

Adana’da uzun yıllardır farklı bir sektörde faaliyet gösteren bir oluşum olarak, sanata karşı tutkumuz yıllar önce başladı. Uzun yıllar bu tutkumuzu sanat izleyicisi olarak deneyimledik. Yıllar süren sanat izleyiciliğimiz, modern sanatın sıkı bir takipçisi olmamıza ve keyifli bir şekilde yeni sanatçılar keşfetme isteğimize sebep oldu. Ülkemizin içinde bulunduğu ticari düzensizlikler bizi bir süre sektörümüz ile ilgili beklemeye sevk etti. Bu süreçte sanata olan ilgimiz, merakımız ve şehrimizde henüz istediğimiz sayıda ve standartlarda sanatla ilgili yatırımlar olmaması aklımıza sanatla ilgili bir proje getirdi. Bu bilgi ve gözlem birikimimizi tutkumuz ile birleştirerek sanatla ilgili çalışmalar yapmaya başladık. Oluşturduğumuz koleksiyonlar ve sanat için kurduğumuz ekip ile geriye dönüp baktığımızda, artık bu alana profesyonel şekilde katkıda bulunmaya hazır olduğumuzu anladık, böylece bünyemize bir sanat oluşumu ekleme kararı aldık.

Ve Kuzgun Art Space doğdu...

Oluşumumuz sırasında profesyonel ekiplerden destek alıyor, sanatçıların ve sanat çevresinin fikirlerini de önemsiyoruz. Günümüzün dijital ilerlemesini göz önünde tutarak ilerici bir tutumla, geleceğe yönelik fikirler ve eğilimlerle planlamalar yapıyoruz. Sanatçı olmadan sanat piyasasının da var olmayacağı bilinci ile özellikle sanatçılar için en uygun şartları sağlamaya çalışıyor ve galerici-sanatçı ilişkilerine yeni bir boyut getirmeyi hedefliyoruz.

Bu oluşumumuz süresince gerek kişisel gerek karma sergilerde bizimle olursanız çok mutlu oluruz. Şehrin ihtiyacı olan bu sanatsal oluşumu geliştirmek için yurt içi ve yurt dışı sanatçılardan, oluşumlardan ve sanatla ilgili dinamiklerden çokça beslendik ve beslenmeye devam ediyoruz. Bu noktada size giderek gelişen ve dönüşen bir sanat deneyimi sunmayı amaçlıyoruz.

Kuzgun Art Space’te deneyimleyeceğimiz bütün etkinlikler için şimdiden çok heyecanlıyız.  

Sanatçı/sanatsever olarak katkılarınızla birlikte yeni bir yola çıkmak için sabırsızlanıyoruz.

Kısa bir süre sonra, planladığımız tüm etkinlikleri sitemizde ve sosyal medya sayfalarımızda sizinle paylaşacağız.

Görüşmek dileğiyle…